Jak ubrać dziecko do chusty. 6 zestawów ubranek z wełny merino dla chuściochów 0
Jak ubierać dziecko do chusty, czyli 6 zestawów ubranek z wełny merynosów

Jak ubrać dziecko do chusty.  6 zestawów ubranek z wełny merino dla chuściochów

Ubieranie dziecka noszonego w chuście lub nosidle bywa nie lada wyzwaniem. Jak ubrać dziecko, jeśli, z jednej strony, na dworze panuje wilgoć i chłód, z drugiej zaś dziecko ogrzewa się naszym ciałem? Jak nie przegrzać malucha, ale jednocześnie zapewnić mu komfort cieplny? Co zrobić, gdy nosimy starsze dziecko, które chwilę siedzi w nosidełku, a potem biega? Dlaczego wśród ubranek polecanych noszącym rodzicom tyle jest tych uszytych z wełny merino? 

Termoregulacyjne właściwości wełny merynosów

Wełna owiec merynosów to niezwykłe włókno. Jej właściwości termoregulacyjne znane są od pokoleń. Delikatne dzianiny merynosowe mogą być noszone przez cały rok. Są świetnym materiałem do produkcji odzieży termoaktywnej. Dlaczego? Bo zimą grzeją, a latem chłodzą... Czary? Nie do końca... Właściwości termoregulacyjne merino związane są ze specyficznym mikroklimatem, jaki tworzy się na granicy skóry i merynosowego ubrania.

Ubranka z wełny merynosów nie są grube, a mimo to świetnie spełniają swoją funkcję. Nie krępują dziecku ruchów i pozwalają skórze oddychać. Wełna merynosów jest w stanie pochłonąć wilgoć w ilości stanowiącej do 35% jej własnej masy. Jeśli ciało się spoci, wełniane ubranie natychmiast odciągnie wilgoć od skóry. Zaabsorbowana woda przedostanie się pomiędzy łuskami włókien na zewnątrz, a następnie odparuje. Ciało dziecka pozostanie suche. Doceni to każdy rodzic, noszący swoje dziecko w chuście. W czasie noszenia wytwarzają się duże ilości ciepła. Bywa, że po wyciągnięciu dziecka z chusty ubranie rodzica i dziecka jest wilgotne. W przypadku włókien bawełnianych lub (tym bardziej) sztucznych, nie da się tej wilgoci nie wyczuć. Brak termoizolacji sprawia, że robi nam się chłodno i jesteśmy podatni na przeziębienia. Ubranie z wełny merynosów dla dziecka i rodzica likwiduje tę niedogodność.

Niewątpliwą zaletą ubranek z wełny merynosów jest również to, że zachowują kształt mimo intensywnego używania, nie gniotą się i nie wymagają częstego prania, ponieważ wełna merynosów regeneruje się w kontakcie z powietrzem. Więcej o niesamowitych właściwościach wełny merino tutaj.

W co ubrać dziecko do chusty - 6 zestawów ubranek merino

Przedstawiamy przykładowe zestawy ubranek NUI Organics, które polecamy dla dziecka noszonego w chuście. Co jest w nich najistotniejsze? Dla dzieci noszonych w chustach najważniejsza jest wygoda. Proponujemy ubranka, które są plastyczne, rozciągliwe, miłe dla skóry i nie zwijające się pod chustą. Zamiast bluzek stawiamy na zapinane w kroku body, zamiast spodni i koszulek - pajace, rampersy albo body i rajstopy. Wszystko wygodne, miękkie, uszyte z merino i - zupełnie przy okazji - po prostu klasycznie piękne.

Zestaw merino dla chuściocha nr 1: body NUI Organics + rajstopy z wełny merynosów

Body założone na rajstopki to zawsze dobry pomysł. Dzieciom jest ciepło, nie ma szans na odsłonięcie się pleców i przewianie malucha. Do tego dzieci wyglądają w nich po prostu słodko! 

Nasza propozycja kompletu ubranek dla dziecka noszonego w chuście:

Body z wełny merynosów Nui Organics

- Rajstopy z wełny merynosów Nui Organics

Zestaw merino dla chuściocha nr 2: body + cienkie legginsy termoaktywne z wełny merynosów

Dla starszych dzieci zamiast rajstopek sprawdzają się również termoaktywne legginsy merino. W tym zestawie proponujemy zestaw:

- Body z wełny merynosów Nui Organics 
- Legginsy termoaktywne z wełny merynosów Nui Organics

Zestaw dla chuściocha nr 3: body + grubsze legginsy z wełny merynosów

 

Jesienią i zimą warto zamiast "zwykłych" legginsów czy cienkich rajstopek ubrać maluszkowi cieplejsze, grubsze legginsy. Nasz kolejny zestaw ubrań dla chuściocha jest następujący:

- Body z wełny merynosów Nui Organics
Legginsy z wełny merynosów Nui Organics

Zestaw dla chuściocha nr 4: body + spodenki pumpy z wełny merynosów

Gdy znudzą się wam rajstopki i leggisy, gdy dziecko zaczyna chodzić, pumpy merino na pupie wyglądają świetnie!

Body z wełny merynosów Nui Organics
- Spodenki pumpy z wełny merynosów Nui Organics

Zestaw dla chuściocha nr 5: pajac termoaktywny z wełny merynosów

 

To nawet nie zestaw, a jeden - genialny - ciuch dla chuściocha. W zasadzie, poza pieluszką, nie potrzeba tu niczego więcej. Pajace to jedne z najwygodniejszych ubrań dla dzieci, zarówno noworodków, jak i tych nieco starszych. 

P.s. Nie jest prawdą, że do chusty nie powinno się zakładać dziecku pajacyków. Wystarczy zadbać o to, żeby materiał pajacyka nie opinał się na stopach. 

- Pajac termoaktywny z wełny merynosów Nui Organics 

Zestaw dla chuściocha nr 6: rampers (np. z krótkim rękawem lub krasnal) z wełny merynosów

Gdy wychodzimy z dzieckiem w chuście na dwór, dobrym pomysłem są również rampersy. W zależności od pory roku do dyspozycji mamy rampersy z krótkim lub długim rękawem, z krótszymi lub dłuższymi nogawkami, z kapturem lub bez.

- Rampers krasnal  z wełny merynosów Nui Organics

Wełniane dodatki dla maluszków i starszych dzieci

Na koniec przedstawiamy kilka wełnianych dodatków, które przydają się nie tylko w momencie gdy nosimy dziecko w chuście, nosidełku czy później, gdy dziecko już samo biega. Dodatkowa ochrona merino dla nóżek dziecka, głowy i karku zawsze jest w cenie. 

Na nogi dziecka warto założyć ocieplacze z wełny merynosów Nui Organics.

W chłodniejsze lub wietrzne dni na pewno przyda się cienka kominiarka termoaktywna z wełny merynosów Nui Organics.

Ubranka merino dla dzieci, nie tylko tych noszonych w chustach, cieszą się wciąż rosnącą popularnością. Potrafią rozwiązać niejeden dylemat związany z tym, jak ubrać dziecko w sytuacjach, gdy trudno do końca przewidzieć wahania temperatury oraz gdy wiemy, że nagłe zmiany temperatur będą po prostu nieuniknione. Bo komfort noszonego w chuście dziecka jest ważny.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl